Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Kocioł pulsacyjny – czy warto zainwestować w jego kupno?

Kocioł pulsacyjny – czy warto zainwestować w jego kupno?

Prace nad wykorzystaniem techniki pulsacyjnego spalania gazu francuska firma Auer rozpoczęła już w latach 80. ubiegłego wieku. Zaawansowana technologia w połączeniu z nieskomplikowaną budową złożyły się na urządzenie spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Niższe rachunki za ogrzewanie i niewielkie koszty serwisowe kotła pulsacyjnego są najważniejszymi czynnikami wpływającymi na zadowolenie jego użytkowników. Rozwiązania te chronione są międzynarodowym patentem.

author box img

Joanna Cupryś

Zaktualizowano: 29 sierpnia 2019 29.08.2019 Czas lektury: 2min

Z poradnika dowiesz się

  • Czysta oszczędność
  • Pulsator dla domu i przemysłu
  • Więcej poradników o kotłach i piecach co

Ponad 4446 Specjalistów od Kotłów i Pieców CO blisko Ciebie

Pulsacyjne spalanie gazu

Innowacyjność kotła pulsacyjnego wynika m.in. z zastąpienia komory spalania silnikiem pulsacyjnym, wykorzystywanym dotychczas w inżynierii lotniczej. Technologia wykorzystywana w Pulsatorze, oparta o cykl 115 mikrowybuchów na sekundę jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu – wytwarza znikome ciśnienie w komorze spalania. Dodatkowo temperatura spalania w kotle pulsacyjnym jest niższa niż w kotłach kondensacyjnych z palnikami. Co bardzo ważne, Pulsator zasilany może być zarówno gazem ziemnym, jak i LPG, dzięki czemu cieszy się coraz większym uznaniem w miejscowościach jeszcze niezgazyfikowanych.

Czysta oszczędność

W przypadku kotła pulsacyjnego Pulsator nie ma ryzyka jego przewymiarowania. Moc grzewcza dostosowywana jest przez czas pracy kotła, tak więc z urządzenia o mocy 20 kW uzyskać można moc w zakresie od 1 do 20 kW. Doskonała jakość zastosowanych w produkcji materiałów – w tym stal kwasoodporna INOX 316L gwarantuje dłuższą żywotność niż w przypadku kotłów ze stali nierdzewnej. Pulsator wyróżnia się także dużą powierzchnią wymiany ciepła oraz opatentowaną budową wymiennika, dzięki czemu mamy do czynienia z możliwie najefektywniejszą wymianą energii. Nagrzewnica w Pulsatorze ma formę spiralnie skręconych rur. Turbulentny przepływ spalin sprawia, że na wewnętrznej powierzchni wymiennika nie osadza się warstwa ograniczająca wymianę ciepła. Zapewnia to stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennym, niskim poziomie. Jedną z najważniejszych zalet Pulsatora jest jego standardowe wyposażenie w sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych. Ze względu na znaczne wychłodzenie spalin (aż do ok. 22 st. C) Pulsator jako jedyny posiada aprobatę techniczną na zastosowanie przewodów wydechowych z PCV-U. Dzięki temu, system odprowadzania spalin kotła to koszt max kilkuset złotych.

Pulsator dla domu i przemysłu

Dzięki możliwości instalacji kotłów pulsacyjnych w systemie kaskadowym, jego atuty coraz częściej wykorzystywane są w inwestycjach typu hotele czy zakłady przemysłowe. W przeprowadzonych badaniach emisji spalin urządzeń gazowych Pulsator o mocy 20 kW uznany został za najbardziej ekologiczne urządzenie w swojej klasie cenowej, dzięki czemu wpisany został na listę urządzeń rekomendowanych w programie Czyste Powietrze.

Opracowała:

Joanna Cupryś

CIEPŁO-TECH sp.j. Andrzej Orzechowski Alfred Owcza

Dodano: 20 września 2019 Zaktualizowano: 29 sierpnia 2019

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco